Nejdříve jsme se vrátili k domácímu úkolu.
Ten základní úkol-vytvořit jednoduchou prezentaci-jsme zvládli všichni.
Řada z nás má ale problémy s animováním, jak obrázky či texty rozpohybovat.
Bylo by dobré /alespoň pro zájemce / se k animaci vrátit.
6.lekce byla věnovaná práci s Tabulkami -naučit se zpracovat a uchovat textová
nebo číselná data. Filip pro nás vytvořil testík vytváření vzorců různých početních
výkonů /programování výpočtů/ , které je možné v Tabulkách aplikovat.
Bylo to rychlé, bavilo nás to,zvládli jsme to.
Pak už jsme v Tabulkách plánovali nákup ve třech různých prodejnách.Vytvořili jsem
vzorec ,ten jsme naklonovali. Pak už jsme jen použili funkci SUM a získali jsme
celkovou cenu za celý nákup. Ještě jsme se zabývali podmíněným formátováním
obchodů-barevně jsme rozlišili jednotlivé obchody.
Pro mne byla celá lekce srozumitelná a hned jsem se doma pustila do domácího úkolu.
Jen mne mrzí, že jsem měla letos tak malou úrodu brambor !
Ivet nám nabídla možnost navštěvovat o prázdninách školičku pro seniory. Teď jde
o to, jaký by o ni byl zájem a pomalu shromažďovat náměty, co bychom se ještě chtěli naučit,
čím bychom se chtěli zabývat.
Tak lámejte hlavičky !
Přeju všem úspěšný start do jara !
Zdraví Eva Hamplová