Nejdříve jsme se vrátili k domácímu úkolu.
Ten základní úkol-vytvořit jednoduchou prezentaci-jsme zvládli všichni.
Řada z nás má ale problémy s animováním, jak obrázky či texty rozpohybovat.
Bylo by dobré /alespoň pro zájemce / se k animaci vrátit.
6.lekce byla věnovaná práci s Tabulkami -naučit se zpracovat a uchovat textová
nebo číselná data. Filip pro nás vytvořil testík vytváření vzorců různých početních
výkonů /programování výpočtů/ , které je možné v Tabulkách aplikovat.
Bylo to rychlé, bavilo nás to,zvládli jsme to.
Pak už jsme v Tabulkách plánovali nákup ve třech různých prodejnách.Vytvořili jsem
vzorec ,ten jsme naklonovali. Pak už jsme jen použili funkci SUM a získali jsme
celkovou cenu za celý nákup. Ještě jsme se zabývali podmíněným formátováním
obchodů-barevně jsme rozlišili jednotlivé obchody.
Pro mne byla celá lekce srozumitelná a hned jsem se doma pustila do domácího úkolu.
Jen mne mrzí, že jsem měla letos tak malou úrodu brambor !
Ivet nám nabídla možnost navštěvovat o prázdninách školičku pro seniory. Teď jde
o to, jaký by o ni byl zájem a pomalu shromažďovat náměty, co bychom se ještě chtěli naučit,
čím bychom se chtěli zabývat.
Tak lámejte hlavičky !
Přeju všem úspěšný start do jara !
Zdraví Eva Hamplová
senioři z Oustí píší blog
středa 18. března 2015
neděle 22. února 2015
Senioři z Oustí píší blog : Průběh 2.lekce I.skupiny
Senioři z Oustí píší blog : Průběh 2.lekce I.skupiny: Dobrý zimní podvečer, mým úkolem je popsat naši druhou lekci v první sk. Prví část lekce proběhla ve znamení opakování tématu ...
čtvrtek 6. listopadu 2014
úterý 28. října 2014
Hamplová Radost z pozemku
Pro radost jsem si koupila malou chatku
Do chatky patří dobrá postel a nějaké pití.
Nedaleko jsem objevila pramen a tedy mé první budování byla studánka.
Usídlila se tam žabka a někdy se tam objevil i čáp.
Aby mi nebylo smutno,opatřila jsem si pejska Vločku.
Jaké bylo moje překvapení, když se po nějakém čase objevila tři malá bílá štěňata-
Punťa, Linda a Klubíčko.
Pořídila jsem jim nové misky na žrádlo a nějaké hračky.
Když štěňata povyrostla, rozdávala jsem.
Lindu jsem dala pošťačce, Punťu hajnému a Klubíčko sympatickému houbaři.
Teď na pozemku hospodaříme s Vločkou.
Pro radost jsem si koupila malou chatku
Do chatky patří dobrá postel a nějaké pití.
Nedaleko jsem objevila pramen a tedy mé první budování byla studánka.
Usídlila se tam žabka a někdy se tam objevil i čáp.
Aby mi nebylo smutno,opatřila jsem si pejska Vločku.
Jaké bylo moje překvapení, když se po nějakém čase objevila tři malá bílá štěňata-
Punťa, Linda a Klubíčko.
Pořídila jsem jim nové misky na žrádlo a nějaké hračky.
Když štěňata povyrostla, rozdávala jsem.
Lindu jsem dala pošťačce, Punťu hajnému a Klubíčko sympatickému houbaři.
Teď na pozemku hospodaříme s Vločkou.
Přihlásit se k odběru:
Příspěvky (Atom)










